+
להתאמת מזגן התחל כאן

כמה חדרים אתה מעוניין למזג?

מהו גודל השטח לקירור?

מהו סוג המבנה שלך?

באיזה אזור בארץ מדובר?

יש חדש תחת השמש

תרשו לנו לחדש לכם

השנים האחרונות התאפיינו בקשת רחבה של חידושים טכנולוגיים בתחום המזגנים, ששינו לחלוטין את כללי השוק. זה התחיל בשלטים רחוקים חכמים, ש'מרגישים' את הטמפרטורה לידכם, ומווסתים, בהתאם, את פעולת המזגן באופן אופטימאלי. הדור הבא של המזגנים כבר החל לבצע פעולות של סינון אוויר מתקדם, בהמשך הגיעו מזגנים עם מדחסים מתקדמים ושקטים, ומערכות מיני מרכזי עם שליטה בכל חדר וחסכון בחשמל.

אז נכון: אפשר, עדיין, להשיג 'סתם מזגן', אבל בתוספת עלות נמוכה, יחסית, כדאי להכניס הביתה מערכת בקרת אקלים מתקדמת, שהופכת את האוויר הממוזג בפנים הבית (או המשרד) לצח כמו האוויר שבחוץ, ומלווה אתכם לאורך כל השנה.

מה הם החידושים החשובים? על מה לא כדאי לוותר? הדברים כאן, לפניכם.

 
אינוורטר (Inverter)

לב מערכת המיזוג הוא המדחס: אותו אלמנט שאחראי על זרימת גז הקירור בתוך המערכת. איך הוא עובד? ברוב המזגנים הקיימים המדחס פועל לסירוגין, כלומר: מפסיק לעבוד כשהמזגן הגיע לטמפרטורה הרצויה, ונכנס לפעולה מחודשת עם עליית הטמפרטורה. בשיטה זו קיימת תופעה של שינויי טמפרטורה בחדר (עד 3 מעלות מעלה ומטה), רעש לוואי, שחיקה מכאנית ויעילות אנרגיה נמוכה. אבל בשנים האחרונות הופיעו בשוק מזגנים עם מדחסים מתקדמים בעלי פעולה רציפה.


מה זה?


דמיינו לעצמכם נהיגה ברכב אוטומטי, כשלחיצה על דוושת הדלק שולטת על המהירות הרצויה. מזגנים בטכנולוגיה זו פועלים באופן שקט יותר, מגיעים לטמפרטורה הרצויה במהירות (חשוב במיוחד ביום קיץ חם), שומרים עליה לאורך הזמן, חסכוניים יותר בחשמל (אפילו עד 30% בהשוואה למזגן רגיל) ומאריכים ימים. אם אתם רוצים להבטיח שתהיו בחזית הטכנולוגיה, אל תוותרו על זה.


מערכת השבחת אוויר

האוויר שאנחנו נושמים חשוב ממש כמו... אוויר לנשימה. לכן, במיוחד באזורים בעלי זיהום אוויר גבוה (מישור החוף, בעיקר, אבל לא רק) כדאי שהמזגן יהווה גם 'שסתום ביטחון', וידאג לכך שהאוויר שאתם נושמים יהיה בריא וצלול.

ממש כמו מערכות הסינון למים, שדואגות שנשתה מים צלולים יותר. כל מזגן מצויד בפילטר כזה או אחר, אבל יש מזגנים שמאפשרים רמות סינון גבוהות יותר.

כדאי לבדוק האם יש למזגן פילטר אבק כפול (כל המרבה, הרי זה משובח), פילטר פחם פעיל (עוד יותר טוב), ואם יש גם פילטר אלקטרוסטאטי אקטיבי – ראו זאת כיתרון. כדאי. במיוחד אם יש לכם ילדים קטנים בבית.