+
להתאמת מזגן התחל כאן

כמה חדרים אתה מעוניין למזג?

מהו גודל השטח לקירור?

מהו סוג המבנה שלך?

באיזה אזור בארץ מדובר?

פעולת האינוורטר

במזגן רגיל המדחס בעל שני מצבים בלבד: או שהוא פועל ב-100% או שהוא כבוי לגמרי. עם הפעלת המזגן, המדחס מתחיל לפעול (ב-100%), עד שהוא מגיע לטמפרטורה המבוקשת, ואז מפסיק. כשהטמפרטורה בחדר משתנה, המדחס מתחיל לפעול שוב, וכך הלאה: פועל - וכבה, פועל - וכבה.

כל "התנעת מדחס" כזו יוצרת שחיקה, בלאי מוגבר וצריכת חשמל גבוהה יחסית. גם עוצמת הרעש שמייצר המדחס בשעת ההתנעה גבוהה. בנוסף, נוצרת גם תופעה מוכרת של "קפיצות" חום או קור, ויכולת בקרת הלחות של המזגן (בקיץ אוויר פחות לח ובחורף אוויר פחות יבש) נפגמת.

אפשר לדמות את זה לרכיבת אופניים בשטח הררי: בעלייה, הרוכב מתאמץ מאוד ומשקיע המון אנרגיה, בירידה הוא גולש במהירות ולמעשה האנרגיה מתבזבזת.   

    

 

 

למזגן אינוורטר, לעומת זאת, יש מדחס חדשני בעל תפוקה משתנה: כלומר, אין לו רק שני מצבים (או כבוי או 100%) אלא גם את כל הטווח שביניהם.

עם הפעלת המזגן, המדחס מתחיל לפעול במלוא העוצמה, ומביא את החדר לטמפרטורה המבוקשת. כשזו מושגת, מערכת הבקרה האלקטרונית "פוקדת" על המדחס להקטין תפוקה, ולשמור על הטמפרטורה הרצויה. מכיוון שאין כיבוי והתנעה שוב ושוב, נחסכים עד 30% מצריכת החשמל, הבלאי והשחיקה נמוכים יותר והוא הרבה יותר שקט.

בזכות הדיוק של מדחס האינוורטר, הטמפרטורה המבוקשת בחדר נשמרת ואין את אותם "גלי" חום או קור מוכרים מהטכנולוגיה הישנה. במקביל גם בקרת הלחות יעילה ואפקטיבית הרבה יותר.

אפשר לדמות את זה לרוכב אופניים בשטח רגיל: בעליות המתונות מושקעת מעט יותר אנרגיה, בירידות מעט פחות, אבל בסך הכל הרכיבה רצופה, וכן מהנה.