+
להתאמת מזגן התחל כאן

כמה חדרים אתה מעוניין למזג?

מהו גודל השטח לקירור?

מהו סוג המבנה שלך?

באיזה אזור בארץ מדובר?

מה זה אינוורטר?


במשך למעלה מ-100 שנים מאז המצאת המזגן הראשון, נותרה טכנולוגיית המיזוג פחות או יותר זהה. המזגנים אומנם התפתחו לאמינים ויעילים יותר, הפכו ליותר קטנים וקומפקטיים, זכו לפיתוחים נוספים כמו שלט רחוק ותצוגה אלקטרונית, ומאוחר יותר, עם המעבר לפעולה באמצעות "גז ירוק" (R410A) בניגוד לפחד ששרר בעבר מקרינה ופליטות גז הם גם הפכו לידידותיים יותר לסביבה - אבל הטכנולוגיה הבסיסית שלהם נותרה כשהייתה.

בסוף שנות ה-80, עם התגברות המודעות בעולם לבעיות המחסור באנרגיה, ההתחממות הגלובלית וזיהום האוויר, החלו חוקרים ומהנדסים בכל רחבי העולם לפתח טכנולוגיות עם דגש על חיסכון בצריכת אנרגיה. אחד התחומים הראשונים בהם היה ברור לכל כי דרושה מהפכה אמיתית היה מיזוג האוויר.

והמהפכה לה חיכה העולם אכן הגיעה – והיא נולדה ביפן. המהנדסים היפנים, שפיתחו את טכנולוגיית המיזוג החדשה, העניקו לה את השם Inverter. בדיקות מעבדה שנערכו למזגני אינוורטר הוכיחו כי אכן מדובר במהפכה אמיתית: עד 30 אחוז חיסכון בצריכת החשמל! תוך כדי כך, התברר כי מזגני האינוורטר, מעניקים גם שורה ארוכה של יתרונות משמעותיים, לעומת המזגנים הקיימים. קפיצת הדרך הייתה כה משמעותית, עד שמזגני אינוורטר זכו מיד לכינוי "הדור השלישי של המזגנים". 

 

ההצלחה של הטכנולוגיה החדשה הייתה מסחררת. ביפן, מולדת האינוורטר, כמעט שלא נמכרים היום מזגנים מהטכנולוגיה הישנה. בארה"ב ואירופה מתרחשת מהפכת האינוורטר ממש בימים אלו.

גם אלקטרה, חברת מיזוג האוויר המובילה בישראל, הביאה את בשורת האינוורטר לישראל. המזגן של המחר, נמצא כאן היום. אז איזו סיבה יש לרכוש את המזגן של אתמול?